Hory Email

S fotografováním v horách nemám zatím příliš zkušeností. Nicméně jsem si vždy přál podívat se s fotoaparátem alespoň do Krkonoš, které leží nedaleko mého bydliště, a vyzkoušet si zde různé techniky fotografování,  jež se značně liší od podmínek fotografování například u moře. Zároveň jsem chtěl v horách strávit více než pouze jeden den a mít tak možnost vyzkoušet si fotografování za různých podmínek a též v různých ročních obdobích.

Díky své přítelkyni, která občas pracovala v Krkonoších na Erlebachově boudě se mi naskytla jedinečná příležitost, jak levně pobýt pár dní v těchto horách a to i v různých ročních obdobích. Využil jsem tedy možnosti jet do hor v zimě a poté ještě jednou na jaře a zachytit tak atmosféru těchto krásných hor za různých podmínek...

V září roku 2010 se mi poštěstilo strávit dovolenou ve Vysokých Tatrách, které mě naprosto uchvátily svou odlišností od Krkonoš. Až pouze tam jsem poznal, jak zrádné může být vysokohorské počasí měnící se během pár minut. Tatry jsem měl možnost zažít v různých podmínkách zrovna v době, kdy na vrcholky napadl první sníh. Po 2 letech jsem se do Tater opět vrátil. Příroda ve Vysokých Tatrách mi přišla opravdu krásná, divoká... emotivní.

V roce 2012 jsem rozšířil galerii Hory o novou sekci věnovanou pohoří Šumava, které skýtá pro fotografy též mnoho zajímavých a poutavých míst pro zvěčnění.

 

Galerie hory - KrkonošeGalerie Vysoké Tatry a okolí

 

Galerie hory - Šumava